Hoş Geldiniz

Kemal Abinin sayfasına hoş geldiniz, burada ne var derseniz, önce kısaca kendimden bahsedeyim, 50 yaşını geçmiş artık nerdeyse 60 ına merdiven dayamış biri olarak bunca yılda öğrendiklerimi ve tecrübelerimi diğer insanlar ile paylaşmak istedim. Bilgiyi paylaşmıyorsak bir şeyi bilmenin ne faydası var? bildiklerini başkalarına da aktaracaksın ki, toplum gelişsin.

Bu blogda, işimle alakalı tecrübe ve bilgilerim, bazı bilgisayar programları kullanım bilgileri, bunlar Autocad mep, web builder, scketchup gibi programlar, bunların da Türkçe kaynağı olmayan veya çok az olan, bölümlerini anlatacağım, nasıl yaparız türü bilgiler, biraz gırgır, biraz hayatla ilgili acı veya tatlı anılar olacak. yazılarımı katagorilere ayırıp yazacağım böylece siz ziyaretçilerim ilgili katagoriden istediğinizi okuyabileceksiniz, yorum yapıp soru da sorabilirsiniz tabi ki, hatta yapın ki okuduğunuzu anlayayım. siz konulara ilgili oldukça ben de yazmak için motive olurum.

Bilmenizi istediğim bir konu var, genelde bloglarda şuna rastlıyorum, aynı yazı bir çok yerde çıkıyor belli ki copy/paste yapılmış, biri yazmış diğerleri de oradan kopyalayıp kendi sitesinde yapıştırmış. burada böyle bir şey olmayacak, burada yazılanlar tamamen özgün yazılar olacak, benim görüşüm, benim anlatım tarzım olacak, yazılarımı paylaşabilirsiniz ama lütfen kaynak gösterin, yapmazsanız ayıp edersiniz, ve sadece kendinizi kandırırsınız.

Şimdilik bu kadar hadi bakalım iyi eğlenceler, bu arada bilmeyenler için, arka planda çalan şarkı, Orson Welles’in “I Know What It is To Be Young” -ben genç olmanın ne olduğunu biliyorum, ama sen yaşlılığın ne olduğunu bilmiyorsun-

Sevgiyle Kalın

Kemal Abiniz